در این مقاله بهترین راهکار برای انتخاب مخزن آب پلی اتیلن را بررسی کرده ایم .

چگونه ابعاد مناسب مخزن آب پلی اتیلن را انتخاب کنم ؟

ابعاد مخازن (طول، عرض/قطر، ارتفاع) را به دقت یادداشت کرده و با فضای محل نصب مخزن آب پلاستیکی و همچنین درب های ورودی و راهروهای منزل خود  مقایسه نمایید.
(ابعاد مخازن آب پلی اتیلن ممکن است تا ۵cm تلورانس و تفاوت اندازه داشته باشند) بهتر است فضای بیشتری بر روی درب مخزن برای بازدید و سرویس فلوتر و شناور  در دسترس باشد پیشنهاد ما این است که ۱۵Cm بالای تانکر آب پلاستیکی   را باز بگذارید.

مخزن آب چند لیتری بخرم ؟

مطابق اعلام شرکت آب و فاضلاب استان تهران ، هر واحد نیاز به داشتن حجم ذخیره ای برابر ۲۵۰ لیتر حدالقل و ۵۰۰ لیتر حداکثر می باشد. این میزان می تواند در شهرهای مختلف متفاوت باشد. ساعات قطعی آب ، میزان فشار شبکه شهری و … از موارد حجم ذخیره سازی می باشند.در صورتی که مصرف آبتان بالاست یا از کولر آبی استفاده میکنید پیشنهاد ما استفاده از حجم بالاتر است به عبارتی دیگر در صورت مصرف بالا نیاز به داشتن حجم ذخیره ای برابر ۴۵۰ یا ۵۰۰ لیتر می باشد.

با توجه به این متن برای مثال یک ساختمان ۵ واحد حداقل نیاز به ۱۲۵۰ لیتر و حداکثر به ۲۵۰۰ لیتر آب برای ذخیره سازی در منبع آب پلی اتیلن خود احتیاج دارد.

مخزن آب پلی اتیلن چند لایه بخرم ؟ 

مخازن به دو صورت تک لایه و سه لایه تولید می شوند.ضخامت این دو با یکدیگر یکسان است و تنها تفاوت بین مخازن تک لایه و سه لایه وجود یک لایه تیره رنگ در مخازن سه لایه جهت جلوگیری از نفوذ نور است. نور شرایط را برای رشد جلبک ها فراهم می کند و مزه آب را تغییر می دهد به همین دلیل برای آب شرب باید از مخازن سه لایه استفاده کرد.برای مواد شیمیایی خورنده سازگار با پلی اتیلن با چگالی نزدیک به چگالی آب (چگالی ۱) از مخازن تک لایه و سه لایه می توان استفاده کرد. تنها در مخازن تک لایه امکان مشاهده سطح مایع درون مخزن از بیرون آن وجود دارد.

توجه: در صورتی که از چگالی ماده ای که می خواهید ذخیره سازی نمایید اطلاع ندارید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از سازگاری کامل آن اطمینان حاصل نمایید.

تعیین اتصالات، محل نصب و لوازم جانبی

مخازن تولید شده در کارخانه به صورت پیش فرض فاقد اتصالات ورودی و خروجی هستند و مطابق درخواست مشتریان عزیز امکان نصب این اتصالات بر روی مخازن قبل از ارسال در انبار کارخانه وجود دارد.

نحوه محاسبه 

مشتریان گرامی در صورتی که طبق متن فوق نتوانستید اندازه مناسب فیتینگ ورودی یا خروجی خود را متوجه شوید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

•در صورت نیاز امکان نصب قطع کن مکانیکی (شناور) ، شیر تخلیه و فیلتر آب نیز مطابق سفارش مشتریان عزیز در انبار کارخانه وجود دارد.

نکته :سایز فیتینگ ورودی و قطع کن مکانیکی (شناور) که با عنوان فلوتر نیز شناخته می شود باید یکسان باشد.

توجه:برای نگهداری ماده ای غیر از آب در مخازن مانند اسید برای راهنمایی مخزن مناسب با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرایط استفاده صحیح از مخازن:

محل نصب مخزن صاف و یکپارچه باشد و درب مخزن همیشه بسته نگهداری شود همچنیندر صورت نصب مخزن در ارتفاع از پایه فلزی محکم استفاده شود.

سطح زیر مخزن باید بزرگتر از کف مخزن باشد و 

در هنگام نصب مخزن در داخل زمین دریچه را روی سطح زمین قرار دهید.

حتما به این نکته توجه داشته باشید مخزن آب پلی اتیلن خریداری شده زمانی دارای گارانتی خواهد بود که سطح زیر مخزن کاملا صاف و تراز باشد . یعنی هیچگونه برآمدگی شیب نداشته باشد.

همچنین از گذاشتن بلوک و آجر در سطح زیر مخزن آب جدا خودداری فرمایید .

و این نکته نیز لازم به ذکر است که گارانتی مخزن آب فقط برای آب معتبر است و هرگونه ماده ای غیر از آب گارانتی نخواهد داشت.

چگونه مخزن آب پلی اتیلن انتخابی را خریداری کنم ؟

به دو روش می توانید اقدام به پرداخت مبلغ سفارش خود نمایید. پرداخت اینترنتی و پرداخت کارت به کارت یا واریز به حساب.

۱-روش پرداخت اینترنتی (با پرداخت اینترنتی روند رسیدگی و ارسال محصولات سریعتر انجام خواهد شد)

پرداخت کل مبلغ به صورت اینترنتی بعد از افزودن به سبد خرید و تسویه حساب محصول

۲-روش پرداخت از طریق کارت به کارت یا واریز به حساب

پرداخت کل مبلغ به شماره کارت ( با تماس با شماره ۰۹۱۲۰۳۸۳۸۳۲ دریافت کنید)
پرداخت مبلغی به عنوان بیعانه و پرداخت مابقی در محل تحویل به صورت نقدی و یا از طریق دستگاه کارت خوان.(فقط در شهرهای تهران و کرج و قم و ساوه و اراک )

نحوه ارسال بار به مشتری :

تحویل در شهرهای تهران ، البرز ، قم ، ساوه ، اراک ، چالوس – 
ارسال و تحویل کلیه سفارشات در محل مشتری امکان پذیر است.

تحویل به شهرستان: ارسال از طریق باربری به دفتر باربری طرف قرار داد در شهرستان.